Česko získá obří balík peněz na zelenou transformaci.

Po dlouhém a složitém jednání schválila Rada pro životní prostředí v Lucemburku pět důležitých návrhů balíku Fit for 55 ke snížení emisí skleníkových plynů o 55 % do 2030 a zároveň akcentující spravedlivý a sociálně vyvážený přechod k moderní ekonomice bez fosilních paliv.
31.05.2022

Raketový zájem o solární elektrárny na střechách. Podpoříme všechny, říká zástupce státu!

Ani zdánlivě „nevyčerpatelná“ suma deseti miliard korun, která je v programu Nová zelená úsporám určená pro podporu malých fotovoltaických elektráren, nakonec nemusí stačit na proplacení všech žádostí. A stát bude nejspíš muset „dosypat“ další nemalou částku z Modernizačního fondu. Za půl roku se totiž žádosti domácností o dotace na střešní instalace vyšplhaly k 6,7 miliardám korun.
31.05.2022

Fotovoltaika pomáhá přežít vesnickým prodejnám potravin

Více než 260 prodejen sítě COOP bude koncem letošního roku z velké části energeticky soběstačných. Počet solárních elektráren by se tak měl v porovnání s loňskem zdvojnásobit, celkem by solární panely na střechách obchodů měly vyrobit přibližně 12,3 gigawatthodin elektrické energie. Energie ze slunce může zachránit menší prodejny, protože jim výrazně ušetří náklady.
31.05.2022